home
kontaktNaszym kontrahentom oferujemy doradztwo techniczne, kompletację, dostawę, montaż urządzeń, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie pracowników są dla naszych klientów gwarancją niezawodnego funkcjonowania oferowanych dźwigów. Potwierdza to liczne grono naszych dotychczasowych klientów.
Będzie dla nas wielką satysfakcją być pomocnym Państwu przy rozwiązaniu konkretnych problemów technicznych w zakresie oferty handlowej.
Wszystkie proponowane urządzenia posiadają aktualne certyfikaty Urzędu Dozoru technicznego.
Wyposażenia dźwigów firma dokonuje zgodnie z potrzebami i życzeniami użytkowników.

Do najbardziej popularnych dźwigów stosowanych w budynkach mieszkalnych, firmach oraz przedsiębiorstwach należy zaliczyć dźwigi osobowe i towarowo-osobowe (potocznie zwane windami). Dźwigi osobowe służą do przewożenia osób natomiast dźwigi towarowo-osobowe do przewożenia osób i towaru.

Oferujemy dźwigi o różnorodnych napędach. Oferujemy naszym klientom dźwigi, które pod względem technicznym i użytkowym są dostosowane w sposób optymalny do warunków montażu, potrzeb użytkownika oraz możliwości finansowych inwestora. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się dźwigi o napędzie:

Linowym – w którym siła podnosząca uzyskiwana jest przez silnik elektryczny który napędza reduktor (przekładnię), który z kolei obraca koło cierne. Sterowany elektrycznie hamulec umieszczony pomiędzy reduktorem a silnikiem , zatrzymuje windę na wybranym przystanku. Dźwigi te charakteryzują się wysoka wydajnością (180startów/1h) i dużą prędkością (0,6-2,5m/s). Ich wysokość podnoszenia przekracza znacznie zakres dopuszczalny dźwigów o napędzie hydraulicznym. Dlatego znajdują one zastosowanie zarówno w małych jak i wysokich budynkach o dużym natężeniu ruchu. Wymagają one maszynowni najczęściej zlokalizowanej nad szybem lub bocznej dolnej, a nawet bez maszynowni (wtedy znajduje się ona w szybie dźwigu).

Hydraulicznym – siła podnosząca uzyskiwana jest za pomocą elektrycznie napędzanej pompy doprowadzającej płyn hydrauliczny do siłownika, oddziałującego bezpośrednio lub pośrednio na kabinę. Znajdują one zastosowanie zazwyczaj w średnich i małych budynkach o średnim bądź niskim natężeniu ruchu np. instytucje, firmy, szkoły. Znajdują także często zastosowanie jako dźwigi towarowe, ze względu na duży maksymalny udźwig do 6000 kg. Ich maszynownia zlokalizowana jest na dole obok szybu (na zamówienie górna maszynownia). Ze względu na brak przeciwwagi w szybie możemy zmieścić kabinę o większych rozmiarach. Ograniczeniem dla tych dźwigów jest wysokość podnoszenia do 30m.

Oferujemy również dźwigi szpitalne, które przeznaczone są do przewozu osób chorych na łóżkach szpitalnych, noszach i wózkach rehabilitacyjnych w zakładach opieki zdrowotnej, domach opieki społecznej, sanatoriach itp.
Dźwigi szpitalne posiadają sterowanie, które oprócz podstawowych funkcji, zapewniają dodatkowe opcje tj. możliwość jazd specjalnych, na które składają się między innymi:
uruchomienie sygnału akustycznego i świetlnego informującego pasażerów, że na najbliższym przystanku, na którym dźwig się zatrzyma muszą opuścić kabinę, skasowanie wszystkich dyspozycji pasażerskich, jazda ekspresowa na żądany przystanek i otwarcie drzwi na około 40 sekund, czas potrzebny na wprowadzenie łóżka, ekspresową jazdę na przystanek docelowy i otwarcie drzwi na około 40 sekund.
Kabiny dźwigów szpitalnych wykonane są z materiałów pozwalających utrzymać wymagany w takich obiektach standard higieniczno-sanitarny.

 

7:00-15:00

tel.: 089-19282
tel. kom.: 510 260 143

Adres biura:

10-683, Olsztyn
ul. Augustowska 14

 

SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash. If you have Flash installed, click to view gallery.

SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash. If you have Flash installed, click to view gallery.
copyright © by Oldźwig 2009 - 2024 All rigths reserved
Projekt i realizacja Artneo